Gyémántfejes mikrodermabrázióról általánosságban
A (gyémántfejes) mikrodermabrázió jelenleg a leghatékonyabb és legerősebb bőrcsiszolás, melynek során a bőr legfelső, elhalt hámrétegeit távolítjuk el. A beavatkozás serkenti a hám legmélyebb részén lévő bazális sejtek osztódását, ezáltal elősegíti a regenerációt is. A hám alatt fekvő irhában gyorsítja a kollagén termelődését, így javítja a bőr rugalmasságát, feszességét.
Mikor alkalmazható a mikrodermabrázió?
Az eredmény egyénileg változó. Bőrtípustól, a kezelendő elváltozások milyenségétől, mélységétől függ. Jól alkalmazható a következő esetekben:
-
acne comedonica, acne hegek, atrophiás hegek
-
felszínes ráncok, a bőr tónusának megfiatalítása
-
tágult pórusok, hiperkeratózis
-
faggyúmirigy hyperplasia,
-
pigmentációs és öregségi foltok, (májfoltok)
-
striákra (kezdeti állapotban)
-A megvastagodott szaruréteg gátolja a hatóanyagok (krémek) bejutását, ezt a réteget eltávolíjuk a mikrodermabrázió során.Ez azt jelenti, hogy frissebbnek és egészségesebbnek tűnik a bőr, valamint ha a kezelést több alakalommal megismétlik, a sejtek állandó megújulásának eredményeképpen csökkennek a ráncok, hízási csíkok, (stria) és hegek.
-A kezelés után 70%-kal több hatóanyag szívódik fel. Ezért a kozmetikai kezelések (tű nélküli mezoterápia (elektroporáció), iontoforézis, sonoforézis, ultrahang,, stb.) hatékonyságát hihetetlen mértékben fokozza, ha a kezelés előtt mikrodermabráziót végzünk.
Meddig tart a kezelés?
Arc esetén átlagosan 15-25 perc. Amennyiben a nyak és mellkasi terültet is kezelik, kb. 40 perc.
Hányszor szükséges alkalmazni?Annak érdekében, hogy jelentős eredményt érjünk el ez 4-8kezelést jelent, kétheti gyakorisággal ismételve a kezeléseket. A kezelések száma és gyakorisága elsősorban az adott bőr állapotától függ. Egy teljes kezeléssorozat után elérjük a kívánt eredményt, rendszeres utókezelés javasolt 2-3 havonta, hogy megőrizzük az elért állapotot.
Milyen esetben nem szabad alkalmazni? (Ellenjavallatok)
-
Nyáron, mert a fokozott UV- sugárzás miatt pigmentálódhat a bőr
-
Ekcéma,(dermatitiszek), pikkelysömör esetén
-
Egyéb a bőr gyulladásos, fertőző állapotai esetén
-
Lázas állapot, betegségek
-
Cukorbetegség (kezeletlen, rosszul beállított)
-
A bőrt átmenetileg vékonyító gyógyszerek, pl. Roacuttan szedése esetén
-
Aktív keloid, ismeretlen bőrelváltozások (diagnózis hiánya)
-
Aktív herpes, vírusos szemölcsök
-
Acne vulgaris
-
Aktív rosacea
-
Rosszul beállított cukorbetegség
-
Autoimmun betegségek.
-
Anyajegyek, daganatok
-
Szolárium kúra alatt
-
Fényérzékenyítő gyógyszer vagy anyag használata Pl. antibiotikum szedése alatt
Fáj-e a mikrodermabrázió?
Nem fáj. A szem körül esetleg szurkáló érzés jelentkezhet. Az első alkalom után a kezelt terület melegebb lehet, kissé kivörösödhet, amely átmeneti jellegű.
Kezelés utáni teendök?
A kezelést befejezve a bőrt hidratálni és védeni kell a naptól (Mielőtt távozik a kezelés helyszínéről, napfényvédelemről gondoskodni kell!) A kezelés alatt és után néhány hétig kerülni kell a direkt napfényt. 30-35 faktor erősségű fényvédő -használata a pigmentáltság elkerülése végett -ajánlott
AHA és egyéb glikolsavas peeling készítmények használata nem javasolt a kezelést követő (és megelőző) 72 órában. A kezelést követő 24 órában teljes arc make-up felvitele (folyékony, és por) nem ajánlott. Szemfesték, rúzs azonnal alkalmazható.